Zielona Ławka

PowrótCzęstochowa

Tzw. Zielone ławki, które dzięki inicjatywie Urzędu Miasta mogą znaleźć się w przestrzeni miejskiej, będą zachwycały mieszkańców zarówno swoją innowacyjnością, jak i atrakcyjnym wyglądem.

Każdy mieszkaniec będzie mógł na nich odpocząć, ale i wykorzystać również chwile relaksu na ładownie podręcznych urządzeń elektrycznych ekologiczną energią. Dzięki temu projektowi władze chcą przekonywać mieszkańców do pro ekologicznych rozwiązań.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Oddział chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym „Parkitka”

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym „Parkitka” znajduje się jedyny oddział chirurgii dziecięcej w Częstochowie. Miejsce to wymaga już niestety remontu. Władze Województwa Śląskiego chcą więc, aby dzięki remontowi łazienek, korytarza i sal, w których przebywają pacjenci, zyskało ono bardziej przyjazny charakter.

O projekcie

Świetlica Socjoterapeutyczna „Uśmiech Dziecka”

Świetlica Socjoterapeutyczna „Uśmiech Dziecka” działa już od 20 lat. To wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci z trudnościami adaptacyjnymi, zaburzonymi interakcjami społecznymi mogą spokojnie spędzić czas i się rozwijać. Świetlica wymaga jednak renowacji. Inicjatorzy projektu chcą wyremontować łazienkę i kuchnię, a także wymienić drzwi i pomalować salę.

O projekcie