Zamość – realizacja

PowrótZamość

Zamość - zwycięska inicjatywa

Kamienice ormiańskie wznoszone w XVI i XVII wieku stanowią najpiękniejszy i najbarwniejszy akcent zamojskiego Rynku Wielkiego. Niepowtarzalny styl i charakter zawdzięczają połączeniu motywów orientalnych z nowożytnymi detalami architektury europejskiej. Są dumą i symbolem Zamościa, przyciągając swoim pięknem i oryginalnością turystów z kraju i zagranicy. W pomieszczeniach tych kamienic ma siedzibę Muzeum Zamojskie, które niewątpliwie realizuje ważną misję społeczną.

Niestety, utrzymanie dotychczasowego stanu techniczengo kamienic bez przeprowadzenia niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych mogło doprowadzić do uszkodzenia wystroju zewnętrznego elewacji i zagrozić bezpieczeństwu przechodniów.

Uszkodzenia i ubytki wymagały szybkiego usunięcia, aby elewacje kamienic ormiańskich mogły nadal być wizytówką turystyczną miasta i stanowić stałą oprawę imprez artystycznych, kulturalnych oraz oficjalnych uroczystości i spotkań.

Mieszkańcy Zamościa zdecydowali, że to właśnie ta inicjatywa powinna zostać wsparta przez zespół Castorama. Dzięki temu kamienice ponownie odzyskały swój blask, a zabezpieczone elementy fasady i attyki nie zagrażają już przechodniom i mogą być ponownie podziwiane przez turystów.