Punkt informacyjny w Centrum Onkologii, w Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie

PowrótWarszawa

Każdego dnia przez Centrum Onkologii przemieszczają się setki Pacjentów, a cześć z nich, to osoby starsze lub niepełnosprawne. Z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, ale i traumę związaną z chorobą nowotworową czują się często zagubione. Centrum Onkologii nie dysponuje niestety obecnie punktem informacyjnym, który byłby w stanie służyć im pomocą w odnalezieniu gabinetu, którego poszukują. Bardzo często zdarza się więc, że Pacjenci nie są w stanie dotrzeć punktualnie na wizytę, badanie lub zabieg.

Dzięki inicjatywie Fundacji Rak’n’Roll budynek Centrum może stać się przyjaźniejszy. Powstanie Punktu informacyjnego spowoduje, że stresowi związanemu z walką z chorobą, nie będą musiały towarzyszyć dodatkowe nerwy wynikające ze zbyt długiego poszukiwania gabinetu.

Fundacja planuje dostosować pomieszczenie w holu głównym wizualnie i technicznie do potrzeb Pacjentów onkologicznych. Punkt posiadałby estetyczny kokpit, ksero dedykowane Pacjentom i trzy stanowiska dla personelu i wolontariuszy wyposażone w szafki, komputery, telefony oraz drukarki. W bezpośrednim sąsiedztwie kokpitu informacyjnego, ustawione zostałyby sofy, na których pacjenci mogliby odpocząć w oczekiwaniu na dalsze działania.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Wbijaj z Rodziną! – doposażenie i adaptacja FabLabu Wbijaj! w Centrum Wspierania Rodzin “Rodzinna Warszawa”

FabLab Wbijaj! będzie przyjaznym miejscem, w którym warszawiacy będą mogli nieodpłatnie poznać podstawy stolarki, renowacji mebli czy recyklingu i zdobyć wiele praktycznych umiejętności. Inicjatorem projektu jest Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” – miejska instytucja wspierająca rodziny, mająca już 90 lat tradycji.

O projekcie

KUCHNIA OGRODU – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Kuchnia Ogrodu będzie ogólnodostępnym pawilonem edukacyjnym Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatorzy projektu chcą, by dzięki wsparciu Castoramy powstało miejsce, w którym będą realizować bogaty program zajęć, obejmujący m.in warsztaty kulinarne i z majsterkowania. To tutaj warszawiacy będą poznawać tajniki ogrodnictwa, pracy z roślinami użytkowymi i przyrządzania nieoczywistych potraw.

O projekcie