KUCHNIA OGRODU – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

PowrótWarszawa

Kuchnia ogrodu botanicznego UW będzie obiektem dostępnym dla wszystkich mieszkańców Warszawy i miejscem realizacji wspólnych inicjatyw z rozmaitymi partnerami. Projekt budynku został przygotowany z myślą o wydarzeniach różnej wielkości i typu: warsztatach, seminariach, otwartych wykładach, czy pokazach filmów, skierowanych do bardzo wielu grup społecznych. Konstrukcja przystosowana będzie także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sam pawilon będzie przestrzennym rozwinięciem działu roślin użytkowych. Po rosnące tam macierzankę, pasternak, miechunkę, nostrzyk czy wiklinę będzie można sięgać bezpośrednio w trakcie trwających w pawilonie zajęć edukacyjnych. Zgodnie z planami inicjatorów projektu odbywać będą się tu m.in. warsztaty kulinarne, ogrodnicze, kompostowe, recyklingowe oraz poświęcone projektowaniu, majsterkowaniu i DIY. W Kuchni Ogrodu powstanie też biblioteczka oraz punkt informacyjny, w których w razie potrzeby ogrodnicy-hobbyści znajdą specjalistyczne informacje i porady od specjalistów. Pawilon będzie wyposażony w sprzęt kuchenny, zlewy, zespół stołów i blatów. Degustacja efektów warsztatów kulinarnych będzie mogła odbywać się na rozstawionych wewnątrz i dookoła pawilonu stołach, a także po prostu na trawie. Konstrukcja budynku, pozostawi przestrzeń na wprowadzanie w życie pomysłów mieszkańców, którzy zechcą działać w ogrodowej Kuchni.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Wbijaj z Rodziną! – doposażenie i adaptacja FabLabu Wbijaj! w Centrum Wspierania Rodzin “Rodzinna Warszawa”

FabLab Wbijaj! będzie przyjaznym miejscem, w którym warszawiacy będą mogli nieodpłatnie poznać podstawy stolarki, renowacji mebli czy recyklingu i zdobyć wiele praktycznych umiejętności. Inicjatorem projektu jest Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” – miejska instytucja wspierająca rodziny, mająca już 90 lat tradycji.

O projekcie

Punkt informacyjny w Centrum Onkologii, w Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie

Codziennie setki pacjentów odwiedzają Centrum Onkologii przy ul. W.K. Roentgena 5 w Warszawie. Fundacja Rak’n’Roll chce, aby mogli oni łatwiej odnaleźć się w tym ogromnym kompleksie budynków. Inicjator projektu planuje więc stworzenie przyjaznego punktu informacyjnego, w którym osoby walczące z choroba nowotworową uzyskają m.in. niezbędne wskazówki, dzięki którym szybciej trafią na badanie, wizytę lub zabieg.

O projekcie