Strefa komfortu w Centrum Kultury i Sztuki

PowrótKalisz

Ze strefy komfortu, którą przy wsparciu pracowników Castoramy chce stworzyć Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Kalisza przebywający w centrum miasta oraz Parku Miejskim, w tym uczestnicy życia kulturalnego tj. wernisaży, seansów, spektaklów i koncertów organizowanych przez tę placówkę.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jest obiektem zabytkowym położonym w samym sercu miasta, właśnie na obrzeżach Parku Miejskiego. Obecnie wewnątrz obiektu trwają prace remontowe i modernizacyjne. Na zewnątrz znajduje się z kolei niezagospodarowany plac. To właśnie tam, a dokładniej na zaniedbanym obecnie tarasie, może powstać strefa komfortu, która swoim wyglądem będzie odpowiadała budynkowi Centrum.

Aby tak się stało, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu chce rozłożyć na betonowym tarasie zieloną, sztuczną trawę. Inicjatorzy projektu planują też umieścić na barierkach tarasowych donice, w których będą rosły kwiaty, a także ustawić zieleń doniczkową taką jak tuje, krzewy itp. Przestrzeń zostanie również wyposażona w meble ogrodowe, w tym stoliki, krzesła, zamykane szafki na prasę i „wolne książki” oraz parasole.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Remont budynku Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest utytułowanym klubem sportowym z ponad 120-letnią tradycją. Wywodzi się z niego wielu wybitnych zawodników. Władze KTW chcą zapewnić swoim wychowankom, jak i wszystkim osobom przebywającym w budynku jak najlepsze warunki i są inicjatorem projektu zakładającego remont szatni, łazienek zawodniczych oraz klatki schodowej w ich budynku.

O projekcie

Rewitalizacja skweru zieleni.

Mieszkańcy Kalisza cenią miejsca, w których mogą wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Urząd Miasta chce więc zrealizować projekt obejmujący rewitalizację skweru, znajdującego się u zbiegu ulic: Armii Krajowej i ks.H.Kaczorowskiego na Osiedlu Dobrzec.

O projekcie