Urząd Miejski w Sosnowcu – Rowerowe stacje naprawcze

PowrótSosnowiec

Urząd Miejski w Sosnowcu jest świadom tego, że każdemu rowerzyście zdarzyła się nieprzewidziana awaria – przebicie opony, zepsuty łańcuch etc., dlatego też zainicjował projekt budowy 10 stacji naprawczych na terenie całego miasta.

Już teraz w Sosnowcu jest wiele tras rowerowych, a w trakcie budowy jest 20 kilometrów nowych ścieżek, a co za tym idzie konieczne jest dopełnienie inwestycji odpowiednią infrastrukturą. W ramach projektu „Razem damy radę” pracownicy Castoramy mieliby na terenie całego miast stworzyć nowe stacje naprawcze dla rowerów. Miejsca uwzględnione w projekcie to m.in. Plac papieski, Park Środula, Park w Kazimierzu czy Park Sielecki.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu – Ogród społeczny

Inicjatywa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu polega na utworzeniu ogrodu społecznego na terenie za budynkiem Teatru Zagłębia mieszczącego się przy ul. Teatralnej 4. Urząd Miejski pragnie w ten sposób wzmocnić relację między mieszkańcami, a także zwiększyć aktywność obywatelską. Ponadto ogród byłby idealnym miejscem do organizacji wydarzeń kulturalnych.

O projekcie

Hospicjum w Sosnowcu – Wykończenie pomieszczeń

Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła mieszczące się przy ul. 3 Maja 1, jest w trakcie budowy wielofunkcyjnego kompleksu opiekuńczego. W ramach projektu „Razem damy radę” pracownicy Castoramy zajęliby się wykończeniem jednego z oddziałów hospicjum. Prace polegałyby na pomalowaniu ścian i sufitów, wykończeniu podłóg, wyposażaniu sal w oświetlenie LED oraz wstawieniu rolet przeciwsłonecznych.

O projekcie