Sosnowiec – realizacja

PowrótSosnowiec

sosnowiec - zwycięska inicjatywa

W ramach akcji „Razem Damy Radę” mieszkańcy Sosnowca zadecydowali, że zespół Castorama Polska wesprze prace wykończeniowe w jednym z oddziałów Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła.

Od ponad 20 lat instytucja ta zapewnia opiekę domową osobom nieuleczalnie chorym, ale nie posiadała własnej placówki. Przy wsparciu Urzędu Miasta wspólnocie hospicyjnej udało się to jednak zmienić. Wreszcie powstało Zagłębiowskie Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologicznego. Dzięki głosom mieszkańców Sosnowca Castorama również uczestniczyła w tym szczególnym projekcie.

Pracownicy sklepu w Sosnowcu z ogromnym zaangażowaniem realizowali założenia tej inicjatywy. Ich działania przebiegały w kilku etapach. Na rzecz hospicjum zostały przekazane materiały budowlane m.in. elementy do zainstalowania sufitów, drzwi, oświetlenie LED oraz płytki podłogowe wraz z klejem potrzebnym do ich montażu. Następnie wykonano szereg prac remontowych – na początku położone zostały gładzie na ścianach, w kolejnym etapie pomalowano pomieszczenia oddziału o łącznej powierzchni ok. 85 m2. W salach założono także skrzydła drzwiowe oraz przeciwsłoneczne rolety okienne.

Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Placówka jest już otwarta i od grudnia 2017 roku przyjmuje podopiecznych.