Ogródek Kulturalny, Podwórko Kulturalne, mur blokujący przejście pomiędzy Rondem, a Podwórkiem Kulturalnym

PowrótSłupsk.

udostepnij

Okoliczni mieszkańcy, dzieci, młodzież, uczestnicy zajęć warsztatowych i festynów okolicznościowych – wszyscy oni mogą spędzać czas w ciekawy sposób dzięki wyjątkowym miejscom, jakimi są Ogródek Kulturalny i Podwórko Kulturalne znajdujące się przy ul. Niedziałkowskiego 5a w Słupsku.

Słupszczanie podkreślają często, że obie te inicjatywy pozytywnie wpłynęły na poprawę estetyki i bezpieczeństwa, w okolicy ul. Niedziałkowskiego 5a, gdzie się znajdują. Miejsca te budują również poczucie współodpowiedzialności za otoczenie i są często traktowane przez stałych bywalców, jak ich własne. Dzieci i młodzież, które spędzają tu czas w inspirujący i rozwijający sposób, często dopytują instruktorów o kolejne zajęcia w Ogródku. Jego działalność edukacyjna stanowi poligon dla rozwiązań, które w przyszłości dadzą podwaliny do budowy dużego Ogrodu Społecznego. Na wydarzenia organizowane na Podwórku przychodzą z kolei często całe rodziny i spędzają wspólnie niezapomniane, radosne chwile.

Słupski Ośrodek Kultury chce zatem ulepszyć i rozbudować te cieszące się dużą popularnością miejsca, by dodatkowo podnieść ich walory. Powiększony i ładnie ogrodzony Ogród Kulturalny, zestawy narzędzi do zajęć ogrodniczych, odnowione i naprawione ściany i obiekty Podwórka Kulturalnego oraz murek w przejściu – te elementy zapewnią mieszkańcom jeszcze większy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Modernizacja i doposażenie terenu rekreacyjnego wokół Przedszkola Miejskiego nr 11 „Calineczka” w Słupsku.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 11 „Calineczka” w Słupsku, które swoich podopiecznych kształci w duchu proekologicznym, prospołecznym i prozdrowotnym. Celem pomysłodawców jest zapewnienie swoim wychowankom i gościom jak najlepszych warunków do bezpiecznej edukacji i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki wsparciu pracowników Castoramy teren otaczający przedszkole będzie mógł wreszcie odzwierciedlać otwarty i przyjazny charakter placówki.

O projekcie

Ogródek Sensoryczny, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. UNICEF i Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF chce aby w jego pobliżu powstał ogród sensoryczny, czyli miejsce, którego terapeutyczne właściwości mogą pozytywnie oddziaływać zarówno na osoby zdrowe, jak i wymagające specjalnej troski. Dzięki temu projektowi, poprzez kontakt z naturą, mieszkańcy zyskają możliwość wyciszenia się, odpoczynku fizycznego oraz psychicznego, a jednocześnie będą mogli otworzyć swoje zmysły na zupełnie nowe doznania.

O projekcie