Rewitalizacja skweru zieleni.

PowrótKalisz

Rewitalizacja skweru znajdującego się u zbiegu ulic Armii Krajowej i ks.H.Kaczorowskiego, jest projektem, którego realizacja ucieszy wielu mieskańców miasta a w szczegółnosci całego osiedla Dobrzec oraz uczniów pobliskich szkół.

W ubiegłych latach przeprowadzono już rewitalizację bliźniaczego skweru w sąsiedztwie, z którego uroków obecnie korzysta wielu mieszkańców. Teraz, dzięki projektowi Urzędu Miasta, jest szansa, aby dokończyć tę inwestycję przy zaangażowaniu pracowników Castoramy. Władze planują, aby na skwerze udrożnić alejki komunikacyjne, zamontować ławki ogrodowe i kosze na śmieci. Projekt przewiduje też odchwaszczenie działki, uzupenienie całej strefy o nowe nasadzenia oraz stworzenie strefy, która będzie otaczała skwer hortensjami.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Strefa komfortu w Centrum Kultury i Sztuki

Znajdujące się na obrzeżu Parku Miejskiego zabytkowe Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu proponuje, aby na znajdującym się przed nim tarasie powstała otwarta strefa komfortu. Będzie to wyjątkowe, zaciszne miejsce w centrum miasta, gdzie każdy z mieszkańców będzie mógł usiąść i odpocząć.

O projekcie

Remont budynku Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest utytułowanym klubem sportowym z ponad 120-letnią tradycją. Wywodzi się z niego wielu wybitnych zawodników. Władze KTW chcą zapewnić swoim wychowankom, jak i wszystkim osobom przebywającym w budynku jak najlepsze warunki i są inicjatorem projektu zakładającego remont szatni, łazienek zawodniczych oraz klatki schodowej w ich budynku.

O projekcie