Lokalne społeczności

Powrót

PowrótLokalne społeczności

Nasi klienci to także nasi sąsiedzi, wobec których jesteśmy otwarci, pozytywnie nastawieni
i odpowiedzialni.

Aktywnie uczestniczymy w życiu społeczności lokalnych. Działamy dobroczynnie, realizujemy projekty wpływające na jakość życia w naszym otoczeniu i dzielimy się naszą wiedzą.

Od wielu lat prowadzimy program Majsterkowo – cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym
w sklepach Castorama w całej Polsce.
Każdego roku, przekazujemy towary wykorzystywane do remontów lub rewitalizacji budynków czy mieszkań dla osób i instytucji znajdujących się w trudnej sytuacji np. poszkodowanych w wyniku żywiołów.

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Uporządkowanie skweru oraz odnowienie placu zabaw przy ul. Wełniany Rynek

Celem projektu jest poprawa estetyki skweru znajdującego się przy ul. Wełniany Rynek, w ścisłym centrum miasta. Nowe ławki, atrakcyjnie wyglądająca zieleń oraz odnowiony plac zabaw sprawią, że więcej mieszkańców Gorzowa będzie spędzać wolny czas w tym miejscu.

O projekcie

Montaż ławek i pojemników na śmieci oraz wymalowanie ścian wewnątrz budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego 23

Chcemy, aby teren Szkoły Podstawowej nr 1, otwarty dla wszystkich mieszkańców, był jeszcze bardziej atrakcyjny. Lokalizacja ma niebywały potencjał, stare drzewa dają dużo cienia i zapraszają wręcz, aby pod nimi usiąść i odpocząć. Dlatego zależy nam na budowie ławek oraz montażu koszy na śmieci, dzięki którym ta parkowa przestrzeń nabierze jeszcze więcej niezwykłego charakteru.

O projekcie

Zagospodarowanie zieleni, nasadzenia, montaż ławek – róg ulicy Słonecznej i Olimpijskiej

Osiedle Słoneczne potrzebuje miejsc, w których jego mieszkańcy, szczególnie w ciepłe dni, mogliby odpocząć w cieniu na wygodnych ławkach. Dzięki realizacji tego projektu – skwer przy ul. Słonecznej i Olimpijskiej zyska przyjazny charakter i będzie zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz sprzyjał zacieśnianiu sąsiedzkich relacji.

O projekcie