Rewitalizacja Nowego Rynku – Wielkoformatowe gry planszowe na świeżym powietrzu

PowrótLeszno

Nowy Rynek mieszczący się w ścisłym centrum miasta posiada, jak dotąd niewykorzystaną przestrzeń z ogromnym potencjałem.

Władze UM w Lesznie pragną swoją inicjatywą stworzyć dla mieszkańców ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu. Projekt zakłada wymalowanie na powierzchni Nowego Rynku wielkoformatowych plansz do gier. Ich dobór jest nieprzypadkowy. Są to gry tradycyjne i znane wszystkim, m.in. chińczyk, klasy, czy warcaby. Gry wielkoformatowe angażują ruchowo i umysłowo oraz sprzyjają integracji. Z gier będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani, w tym również grupy przedszkolne oraz szkolne w ramach zajęć lub rekreacji na świeżym powietrzu. Ponadto stworzenie wielkoformatowych plansz do gier wzbogaci infrastrukturę kulturalną w tym obszarze miasta.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Boisko do gry w bule w Parku Berwińskiego

Boisko do gry w bule, w centrum miasta, będzie atrakcyjnym punktem spotkań, rekreacji na świeżym powietrzu i zabawy dla wszystkich mieszkańców czy turystów. Pozwoli pielęgnować tradycję tej dyscypliny w Lesznie. Ponadto adaptacja części przestrzeni Parku Berwińskiego przyczyni się do zwiększenia jego atrakcyjności oraz zachęci mieszkańców do korzystania z uroków tego miejsca.

O projekcie

Mini Plac Zabaw

Projekt zgłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zakłada zmianę aranżacji dotychczasowego placu zabaw przy ul. Niepodległości. W ramach projektu firma Castorama wyposaży go w nowe atrakcyjne urządzenia do gier i zabaw ruchowych, odnowi ławki, ozdobi mury otaczające plac zabaw oraz zrewitalizuje istniejącą zieleń.

O projekcie