Mini Plac Zabaw

PowrótLeszno

Plac zabaw mieszczący się przy ul. Niepodległości ma ubogą infrastrukturę, a potencjał tego zacisznego i spokojnego miejsca nie jest w pełni wykorzystywany.

Mieści się on w bliskim sąsiedztwie z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, co sprawia, że dla dzieci będących pod jego opieką byłby idealnym miejscem, w którym spędzałyby chwile wolne od trosk. W ramach projektu pracownicy Castoramy mogą wyposażyć plac w nowe atrakcyjne urządzenia do gier i zabaw ruchowych, odnowić ławki, ozdobić mury otaczające plac zabaw oraz zrewitalizować istniejącą zieleń. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu plac będzie częściej odwiedzany, nie tylko przez podopiecznych Ośrodka, ale również przez wszystkich okolicznych mieszkańców.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem, ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Boisko do gry w bule w Parku Berwińskiego

Boisko do gry w bule, w centrum miasta, będzie atrakcyjnym punktem spotkań, rekreacji na świeżym powietrzu i zabawy dla wszystkich mieszkańców czy turystów. Pozwoli pielęgnować tradycję tej dyscypliny w Lesznie. Ponadto adaptacja części przestrzeni Parku Berwińskiego przyczyni się do zwiększenia jego atrakcyjności oraz zachęci mieszkańców do korzystania z uroków tego miejsca.

O projekcie

Rewitalizacja Nowego Rynku – Wielkoformatowe gry planszowe na świeżym powietrzu

Projekt, którego inicjatorem jest Urząd Miasta w Lesznie polega na wymalowaniu na powierzchni Nowego Rynku estetycznych i atrakcyjnych szablonów do gier. Jest to innowacyjny pomysł gry planszowej na świeżym powietrzu, w której zamiast pionków po polach przemieszczają się uczestnicy zabawy. UM pragnie w ten sposób promować aktywny wypoczynek, a także wzbogacić oraz ożywić infrastrukturę miejską w okolicy Nowego Rynku.

O projekcie