Boisko do gry w bule w Parku Berwińskiego

PowrótLeszno

Leszno jest miastem o bogatych tradycjach w zakresie gry w bule. Miasto w ostatnich latach było gospodarzem wielu Turniejów Mistrzowskich i Memoriałów.

Projekt, którego inicjatorem jest Urząd Miasta zakłada stworzenie miejsca, na którym swoje umiejętności gry w bule, będzie mógł podnosić każdy mieszkaniec Leszna. Nowe boisko, w centrum miasta, byłoby atrakcyjnym punktem spotkań, rekreacji na świeżym powietrzu i zabawy dla wszystkich mieszkańców czy turystów. W ramach projektu zostanie zagospodarowana część terenu Parku Berwińskiego. Pracownicy Castoramy pomogą w aranżacji i wykonaniu boiska. Firma wyposaży też je w zestawy do gry.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem, ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Mini Plac Zabaw

Projekt zgłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zakłada zmianę aranżacji dotychczasowego placu zabaw przy ul. Niepodległości. W ramach projektu firma Castorama wyposaży go w nowe atrakcyjne urządzenia do gier i zabaw ruchowych, odnowi ławki, ozdobi mury otaczające plac zabaw oraz zrewitalizuje istniejącą zieleń.

O projekcie

Rewitalizacja Nowego Rynku – Wielkoformatowe gry planszowe na świeżym powietrzu

Projekt, którego inicjatorem jest Urząd Miasta w Lesznie polega na wymalowaniu na powierzchni Nowego Rynku estetycznych i atrakcyjnych szablonów do gier. Jest to innowacyjny pomysł gry planszowej na świeżym powietrzu, w której zamiast pionków po polach przemieszczają się uczestnicy zabawy. UM pragnie w ten sposób promować aktywny wypoczynek, a także wzbogacić oraz ożywić infrastrukturę miejską w okolicy Nowego Rynku.

O projekcie