Szachy parkowe wielkoformatowe

PowrótCieszyn

Region Śląska cieszyńskiego posiada bardzo długą i bogatą historie turniejów szachowych, lecz wraz z rozwojem techniki spada zainteresowanie klasycznymi grami.

Instalacja wieloformatowych szachów parkowych zaciekawi i zainspiruje najmłodszych, którzy do tej pory nie zetknęli się z królewską grą. Projekt szachów parkowych stanie się kolejną atrakcją w Cieszynie, a Wzgórze Zamkowe wzmocni swoją funkcję rekreacyjną.

Pozostałe wydarzenia

Podstawą naszego zaangażowania w życie społeczności lokalnych są nasi pracownicy. Posiadają oni umiejętności i zapał, które często wykorzystują w działaniach wykraczających poza realizację obowiązków służbowych

Udział w projektach społecznych jest dla nich wielkim wyzwaniem,
ale i źródłem ogromnej satysfakcji.

Stacje naprawcze dla rowerów

Cieszyn po obu stronach granicy posiada liczne ścieżki rowerowe, z których bardzo chętnie korzystają mieszkańcy. Inicjatywa UM Cieszyn polega na stworzeniu stacji naprawczych dla rowerów, które były by doskonałym uzupełnieniem infrastruktury sportowej w tej części miasta.

O projekcie

Sala teatralno-kinowa w przedszkolu nr 16 w Cieszynie

Przedszkole nr 16 w Cieszynie pragnie stworzyć swoim podopiecznym salę teatralną z prawdziwego zdarzenia. W planach jest poprawa oświetlenia i nagłośnienia, budowa sceny oraz wstawienie nowych ławek i siedzeń. Wszystko po to by dzieci mogły rozwijać swoją pasję do sztuki w dogodnych warunkach.

O projekcie